Dragi copii si părinți,
Vă așteptăm vara aceasta la o mulțime de aventuri educaționale!
În prima parte a zilei avem pregătite super activități în limba engleză, consolidarea materiilor școlare, efectuarea temelor de vacanță.
În a doua parte a zilei, ne dorim să socializăm și să ne jucăm, să învățăm lucruri noi în cadrul unor ateliere captivante, să ne distrăm și să facem multă mișcare.
Abia așteptăm să vă revedem sau să vă cunoaștem pentru prima dată, vara aceasta la Summer School Luca!

Scoala de vara LUCA

Tematica școlii de vară este diferită de la săptămână la săptămână și cuprinde o mulțime de activități și discuții interesante și utile:

Time management,
Empatie,
Educație rutieră,
Orientare profesională,
Educație financiară,
Dezvoltarea și exprimarea ideilor,
Primul ajutor,
Sănătatea mentală și grija de sine,
Sportul și mișcarea,
Drepturile și Constituția,
Public speaking,
Funcționarea guvernului și a instituțiilor statului.

Școala de vară se adresează copiilor și se desfășoară în perioada:

• 13 iunie – 02 septembrie 2022 la sediul Școala LUCA Floreasca.
  • 1 iulie – 1 septembrie 2022 la sediile grădinițelor – Grădinița LUCA Tei si Grădinița LUCA Herăstrău.

Taxa pentru Școala de vară este 600 ron pe săptămână pentru fiecare elev/preșcolar.
Programul școlii de vară este de luni până vineri, de la ora 8:00 la 18:00.
Acesta  include mic dejun, gustare de fructe, masa de prânz completă, gustarea de după amiază și activitățile instructiv-educative.
Puteți alege și dintre activitățile opționale pe care le desfășurăm în fiecare sediu! Așteptăm să ne contactați!

Locațiile Summer School

Herăstrău - Grădiniță