Afterschool Luca Herăstrău

• after-school

OFERTA NOASTRĂ

Afterschool LUCA știe că fiecare copil are o personalitate unică și un stil personal de a învăța. Cadrele noastre didactice respectă valoarea intrinsecă a fiecarui copil și-i insuflă o dragoste de a învăța care să dureze întreaga viața. #ECHIPALUCA creează un mediu de studiu individualizat, în care învățarea devine interesantă și captivantă. Elevii noștri devin mândri că sunt independenți, facând parte, în acealași timp, dintr-o comunitate și o lume la a căror dezvoltare vor contribui prin calitățile lor unice.

Programul nostru opţional şi extra-curricular demonstrează angajamentul pentru o apropiere holistică faţă de educaţie. Suntem de acord că fiecare elev are un stil preferat de a învăţa şi năzuim să venim în întâmpinarea acestor preferinţe individuale.

After School Luca, zona Herăstrău, Str. Intrare Poiana, nr. 12-13 (afterschool)

Afterschool Luca își desfășoară programul educațional pentru copiii de clase primare într-o clădire spațioasă și modernă. #ECHIPALUCA se îngrijește de toate nevoile elevilor noștri:

• Preluarea copiilor de la școală
  • Servirea mesei
  • Efectuarea temelor
  • Asistenţă medicală zilnică
  • Sport şi sănătate
  • Consiliere şi orientare
  • Organizarea de serbări
  • Participarea la târguri, festivaluri sau expoziţii
  • Organizare de activităţi demostrative cu participarea părinţilor
  • Vizionare de spectacole de teatru, operetă, vizite la muzee şi alte obiective culturale
  • Celebrarea unor sărbători naţionale şi internaţionale prin activităţi cu invitaţi și plimbări
  • Organizarea aniversărilor copiilor în cadrul clasei

Adresa: Str. Intrare Poiana, nr. 12-13, Sector 1
Zona: Herăstrau, Aviației, Cartierul Francez

Email: afterschool@scoalaluca.ro,  stela.ionescu@scoalaluca.ro

PROGRAM ȘI TARIFE

AFTER SCHOOL LUCA, zona HERĂSTRĂU Str. INTRARE POIANA NR. 12-13

(transportul de la școală, la after school este inclus)

Taxa afterschool 1200 lei (12:00-19:00)
Taxa before& afterschool – 1400 ron (8.00-19.00)
Taxa before school- 1000 ron (8.00-13.00)

Informatii

Părinții pot achita taxa școlară lunar, semestrial, cu discount 5%, sau anual, cu discount 10%.
Părinții cu doi copii inscrisi in Comunitatea LUCA beneficiază de un discount de 10%  pentru cel de-al doilea copil.

Costuri extrașcolare:

• Cluburi opționale
  • Excursii și tabere opţionale în afara Bucureștiului
  • Aportul părinților la evenimente, spectacole, serbări şi concursuri impuse de organizații nationale și internaționale (costume, taxe de participare).