Afterschool LUCA știe că fiecare copil are o personalitate unică și un stil personal de a învăța. Cadrele noastre didactice respectă valoarea intrinsecă a fiecarui copil și-i insuflă o dragoste de a învăța care să dureze întreaga viața. #ECHIPALUCA creează un mediu de studiu individualizat, în care învățarea devine interesantă și captivantă. Elevii noștri devin mândri că sunt independenți, facând parte, în acealași timp, dintr-o comunitate și o lume la a căror dezvoltare vor contribui prin calitățile lor unice.

Programul nostru opţional şi extra-curricular demonstrează angajamentul pentru o apropiere holistică faţă de educaţie. Suntem de acord că fiecare elev are un stil preferat de a învăţa şi năzuim să venim în întâmpinarea acestor preferinţe individuale.

Locații

ȘCOALA PRIMARĂ LUCA, zona FLOREASCA, Str. SF. PETRU TEI NR. 67A-71

AFTER SCHOOL LUCA, zona HERĂSTRĂU, Str. INTRARE POIANA NR. 12-13

AFTER SCHOOL LUCA, zona AVIAȚIEI, Str. MUSETESTI NR. 39A

OFERTA NOASTRĂ

Afterschool Luca își desfășoară programul educațional pentru copiii de clase primare într-o clădire spațioasă și modernă. #ECHIPALUCA se îngrijește de toate nevoile elevilor noștri:

• Preluarea copiilor de la școală
  • Servirea mesei
  • Efectuarea temelor
  • Asistenţă medicală zilnică
  • Sport şi sănătate
  • Consiliere şi orientare
  • Organizarea de serbări
  • Participarea la târguri, festivaluri sau expoziţii
  • Organizare de activităţi demostrative cu participarea părinţilor
  • Vizionare de spectacole de teatru, operetă, vizite la muzee şi alte obiective culturale
  • Celebrarea unor sărbători naţionale şi internaţionale prin activităţi cu invitaţi și plimbări
  • Organizarea aniversărilor copiilor în cadrul clasei

MENIU

Afterschool LUCA  dispune de cantină proprie, cantină autorizată DSV, cu un meniu conform Ordinului Ministerului Sănătății nr. 1563/2008. Astfel, în meniul nostru,felul principal conține doar carne de curcan, de vită și peste proaspăt. Nu folosim în alimentația copiilor noștri carne de pui sau de porc. Fructele și legumele sunt parte din masa zilnică a copiilor noștri.

Program și tarife

SCOALA PRIMARA LUCA, zona FLOREASCA, Str. SF. PETRU TEI NR. 67A-71
AFTER SCHOOL LUCA, zona HERĂSTRĂU Str. INTRARE POIANA NR. 12-13
AFTER SCHOOL LUCA, zona AVIAȚIEI Str. MUSETESTI NR. 39A

(transportul de la școală, la after school este inclus)

SCOALA PRIMARA LUCA, zona FLOREASCA, Str. SF. PETRU TEI NR. 67A-71

Taxa afterschool 1100 lei (12:00-19:00)

AFTER SCHOOL LUCA, zona HERĂSTRĂU Str. INTRARE POIANA NR. 12-13

Taxa afterschool 1200 lei (12:00-19:00)
Taxa before& afterschool - 1400 ron (8.00-19.00)
Taxa before school- 1000 ron (8.00-13.00)

AFTER SCHOOL LUCA, zona AVIAȚIEI Str. MUSETESTI NR. 39A

Taxa afterschool 1200 lei (12:00-19:00)
Taxa before& afterschool - 1400 ron (8.00-19.00)
Taxa before school- 1000 ron (8.00-13.00)

Părinții pot achita taxa lunar, semestrial cu reducere de 5%, sau anual, cu reducere de 10%.

*** Pentru lunile iulie și august, Afterschool LUCA derulează anual un program de Summer School.